Acasa / stiri sport online / Satiri Fotbal / STEAUA – LUDOGOREȚ 1-0. Chipciu a marcat, a ratat un penalty și le-a bătut obrazul fanilor

STEAUA – LUDOGOREȚ 1-0. Chipciu a marcat, a ratat un penalty și le-a bătut obrazul fanilor

LIGA CAMPIONILOR – play-off, tur

STEAUA – LUDOGOREȚ RAZGRAD 1-0
Chipciu (88)

Steaua a câștigat la spartul târgului, în turul play-off-ului Ligii Campionilor, cu Ludogoreț Razgrad, scor 1-0, dar calificarea se va decide săptămâna viitoare, în Bulgaria. A decis Alex Chipciu, în minutul 88. După ce a punctat, acesta le-a bătut obrazul fanilor steliști care îl înjurase până în acel moment pentru ocaziile irosite.

Campioana României a avut în stoperul Lukasz Szukala cel mai bun om de pe teren, iar în Iasmin Latovlevici și Alex Chipciu – cei mai slabi. Primul, despre care se spune că este în atenția croaților de la Dinamo Zagreb, a fost dominat pe flacul său și n-a ajutat deloc atactul, iar cel  de-al doilea a ratat toate ocaziile Stelei, inclusiv un penalty.

În minutul 34, Steaua a ratat un penalty, prin Alex Chipciu, care a evoluat și în acest meci pe postul de vârf avansat. Lovitura de la 11 metri a fost scoasă de Lucian Sânmărtean.

Penalty-ul a fost făcut cadou de arbitru, Lucian Sânmărtean agățându-se de piciorul unui adversar.

Costel Gâlcă, care n-a pierdut niciun meci la Steaua (cu Astra, în Supercupă, scorul a fost egal după timpul regulamentar), n-a început cu Claudiu Keșeru printre titulari, deși orădeanul vedea după un Steaua – Pandurii 6-0 în care marcase toate golurile. Keșeru a intrat în ultimele 30 de minute.

La bulgari, Younes Hamza a fost titular, la fel și ex-dinamovistul Cosmin Moți.

Astă-seară s-au disputat cinci meciuri, din turul play-off-ului Ligii Campionilor:

Ponturi fotbal St Mirren-Dumbarton-Divizia 1 Scotia 27.03.2018

Una dintre cele mai dezechilibrate partide programate marțea aceasta în campionatul scoțian este cea dintre …