Acasa / stiri sport online / Sporturi / Gimnastica / Echipa feminină a României a rămas în afara podiumului

Echipa feminină a României a rămas în afara podiumului

România a ratat, astăzi, de puţin medalia de bronz la Campionatul Mondial de gimnastică. Fetele au încheiat competiţia, organizată în China, cu 127.063 puncte.

Medalia de aur a fost obţinută de SUA, cu 135.273 puncte, medalia de argint a fost cucerită de echipa Chinei, cu 131.788 puncte, iar Italia s-a clasat pe ultima treaptă a podiumului, cu 127.632 puncte.

Echipa României este compusă din Ştefania Stănilă, Ana Maria Ocolişan, Larisa Iordache, Silvia Zarzu, Andreea Munteanu şi Paula Tudorache.

Citeşte şi

Larisa Iordache, vicecampioană mondială și la sol

O nouă performanţă extraordinară pentru România la Campionatele Mondiale de gimnastică de la Nanning (China). Larisa …