Acasa / Sport / Fotbal / Rapid a retrogradat matematic în Liga a II-a, cu o etapă înainte de final

Rapid a retrogradat matematic în Liga a II-a, cu o etapă înainte de final

Rapid a retrogradat matematic în Liga a II-a după ce a fost învinsă în Gruia, de CFR Cluj, cu scorul de 2-1, în etapa a 33-a de campionat. Giuleştenii au avut superioritate numerică peste o oră, dar ardelenii le-au dat o lecţie de fotbal. Astfel, că giuleştenii iau din nou, după doar un sezon, drumul spre mocirla diviziei secunde.

Portarul Mihai Mincă, fost jucător la Rapid, a fost eroul primei reprize, scoţând cel puţin patru goluri gata făcute. Daniel Niculae a ratat din toate poziţiile. Chiar dacă a marcat golul de onoare, “Nico” a fost “groparul” Rapidului.

Veteranul Daniel Pancu a luat două avertismente în prelungiri şi a fost eliminat în ultimul meci din carieră. Trist final pentru legenda giuleştenilor.

Citeşte şi

Ponturi fotbal Hoffenheim -Leverkusen – Bundesliga 20.01.2018

De la ora 16:30, campionatul german ,Bundesliga, își deschide porțile pentru a oferi fanilor acestei …