Acasa / stiri sport online / Satiri Fotbal / fotbal liga campionilor / Liga Campionilor: Steaua nu a reusit sa o invinga pe Partizan

Liga Campionilor: Steaua nu a reusit sa o invinga pe Partizan

Liga Campionilor: Steaua nu a reuşit să o învingă pe Partizan

Steaua Bucureşti nu a reuşit decât un rezultat de egalitate, scor 1-1 (0-0), cu Partizan Belgrad, în prima manşă din turul al-III-lea preliminar al Ligii Campionilor. Sârbii au deschis scorul în minutul 62 prin Miroslav Vulicevici, românii egalând cu nouă minute înainte de final prin Fernando Varela. Partida s-a jucat fără spectatori, pe Arena Naţională din Capitală.

Mirel Rădoi:Era mai greu dacă se termina 1-0. Este evident în acest moment că Partizan pleacă favorită, deoarece un rezultat de 0-0 i-ar califica, dar la fel de adevărat este că un rezultat de 2-2 ne-ar califica pe noi. Eu cred totuşi că putem câştiga. Suntem încrezători după partida din această seară şi cred că ne vom califica. Nu vreau să mă gândesc încă la meciul din retur, pentru că avem unul foarte greu la Botoşani“.

Zoran Milinkovici:Nu am nicio îndoială că Partizan a fost echipa care şi-a dorit mai mult să câştige şi care merita acest lucru. 90 de minute noi am încercat să ne creăm ocazii şi cred că norocul ne-a lipsit în această seară pentru a câştiga. Trebuie să recunosc, însă, că şi Steaua este o echipă de mare calitate. Partizan joacă fiecare meci ca să câştige. Rămân încă 90 de minute la Belgrad“.

Steaua: Cojocaru – Alcenat, Papp, Varela, Toşca – Muniru, Breeveld (75 Tahar) – Ad. Popa (65 Tudorie), Hamroun (90+2 Mihalcea), Chipciu – Tade. Antrenor: Mirel Rădoi.

Partizan: Z. Zivkovici – Vulicevici, Balazici, Fabricio, N. Petrovici – Babovici (83 Ilici), Jevtovici, Brasanac – A. Zivkovici, Bojinov (19 Saponjici), Oumaru (70 Ninkovici). Antrenor: Zoran Milinkovici.

Arbitru: Kevin Blom (Olanda)

Meciul retur se va disputa la Belgrad, la 5 august, de la ora 21:30.

Citeşte şi

Ponturi fotbal St Mirren-Dumbarton-Divizia 1 Scotia 27.03.2018

Una dintre cele mai dezechilibrate partide programate marțea aceasta în campionatul scoțian este cea dintre …