Acasa / stiri sport online / Satiri Fotbal / Liga Europa / De ce e mare Terry! Vezi cât a sărit la golul de 2-1

De ce e mare Terry! Vezi cât a sărit la golul de 2-1

Chelsea s-a impus aseară cu 3-1 în fața Stelei, a făcut inutilă victoria cu 1-0 a „militarilor” de la București și merge mai departe în sferturile de finală ale Ligii Europa la fotbal.

Britanicii au suferit în prima repriză, când Raul Rusescu a ratat o ocazie mare la 0-0, dar au preluat frâiele jocului după pauză, când au avut posesie, iar bucureștenii n-au mai avut deloc suflu, respirând doar prin cursele inepuizabilului Adi Popa.

Semnalul revenirii pentru londonezi l-a dat căpitanul John Terry, care a marcat, în minutul 58, golul de 2-1. Rămas fără marcaj, după ce Szukala l-a pierdut în careu la o fază fixă, Terry s-a înălțat impresionant și a punctat cu o lovitură de cap imparabilă.

Citeşte şi

Ponturi fotbal St Mirren-Dumbarton-Divizia 1 Scotia 27.03.2018

Una dintre cele mai dezechilibrate partide programate marțea aceasta în campionatul scoțian este cea dintre …